Nisan 25, 2015

25 Nisan

Fıskiyeler çalışmaya başladı ise bahar geliyor demektir. Çocuklar sabahtan parkları doldurmaya başladı, benim katılımım şimdilik yanlızca pencereden.
Henüz ağaçlarda tık yok resimden de göreceğiniz gibi, burada da iyi geçen haftalar olmasına rağmen ağaçlar yalancı bahara hiç kanmadı. Bizim memleketteki gibi bir heyecan, bir hercailik yok bunlarda. Bekliyorlar havaların iyice ısınmasını. Hava durumu tahminlerine göre önümüzdeki hafta 20 dereceleri bile görecek Moskova , bir de bol bol yağış var bu demektir ki bir haftaya kalmaz yemyeşil olacak her yer.
Yaz, kış, karda, yağmurda her türlü fotoğrafını çekip sizinle paylaştığım bu parkın ortasındaki heykel-çeşmeden de bahsedeyim biraz. Evin hemen yan tarafı ünlü müze Treatrakovskaya, birbirine yaslanmış bu resim çerçeveleri müzeyi temsil ediyor.Bu küçük parkın çoçuk misafirleri ve sokak müzisyenleri hiç eksik olmuyor. Yani evin önü hep şenlik.

4 yorum:

 1. Ne güzel bir pencere manzarası, bahar heryere geç geldi, mutlu haftasonları...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şanslıyım ev çok merkezde, Moskova'ya misafir olan biri için her yere çok yakınım.

   Sil
 2. ne guzel turuncular renk katmis bu simdilik azcik soluk manzaraya. agaclar yesillenince de bekliyorum fotosunu sevgili Deniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Az kaldı Sultan, yeşil fotolarıda çekince dört mevsim tamam olacak.

   Sil