Mart 13, 2017


Buradayım, yazıyı kendime ait ofisimden yazıyorum, Emeklilik mi? bitti gitti .Nasıl mı? anlatayım.
Aylardan Aralık , emekli olalı 2 sene olmuş, bir elimde örgü bir elimde kitap dolanır , soran herkese nasıl örgü örülür dersleri verirken kendimi işte buldum.
Şu aşağıdaki resimde gördüğünüz benim tam 30 senelik arkadaşım, üniversite sıralarından. Yeni emekli, eski banka müdürü ,gel hadi birlikte sigorta acentesi kuralım dedi, bir an düşünmedim. Ne dinlenmişim ben iki yıl, full enerji işe koyulduk.
Yıllar sonra tekrar çalış sınava gir , yeni bilgiler öğren heyecanı ile sertifikalar tamamlandı. Ortak desen zaten bankacı/sigortacı.

Düşün taşın kendimize bir isim bulduk , artık 'De Sen' sigortaydık. Deniz , Emine ve Sen olduk. 

Yıllarca kurumsal çalıştıktan sonra, her bir detayı ile uğraş verdiğimiz yepyeni bir alan yarattık kendimize. Yerimiz Ataşehir Finans merkezinde , küçük sıcacık bir ofisimiz var. Bekleriz çaya , kahveye.
Demek ki durmak yokmuş  , çalışmaya devam

6 yorum:

 1. Hoşgeldiniz Deniz Hanım. Rusya yazılarınızı bayıla bayıla okurdum. Yeni işiniz hayırlı olsun. En güzelini yapmışsınız bence yeniden çalışarak. Çok sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne hoş hala takipte olmak, çok teşekkürler ve kocaman sevgiler

   Sil
 2. hayırlı olsun canım.. kolaylıklı satışlarınız bereketli kazançlarınız olsun! ♥

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler, beklerim kahveye Nilgün

  YanıtlaSil
 4. Yeni işinizin hayırlı olmasını dilerim. Uzun yıllar bi yerde çalıştıktan sonra kendi yerinizin olması gayet güzel bir durum.

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkürler.
  Hayatta öğrenme hiç bitmiyor, farklı şeyler yapmak kendinizi keşifte çok yardımcı oluyor.

  YanıtlaSil